Archive for sağlık

Beden diliniz ne diyor

6-mukemmel-beden-dili-hareketi

Eskiden insanların sadece kimliklerindeki fotoğraflarına bakarak kişi hakkında bilgi edindiğimiz yorumlar yaptığımız dönemler psikolojinin gelişmesi ile birlikte sona erdi. Artık bir insana baktığımızda elini nereye koyduğundan gözlerini kaçırmasından ne anlatmak istediğini anlar hale geldik. İşte buna beden dili deniliyor neredeyse yanılma payının sıfır olduğu iddia ediliyor. Tabi karşınızda profesyonel bir yalancı veya oyuncu yoksa. Çünkü artık gözler yalan söylemez devri kapandı ve kaslar yalan söylemez devri başladı.

Bir arkadaşınız size gelip bir olayı anlatıyor ve sabırla onu dinliyorsanız eğer beden dili eğitimi almışsanız nerede yalan söylüyor nerede samimi davranıyor anlıyorsunuz. Bu işin çürük elmaları ayıklamak için iyi bir yöntem olduğu söylense de ben bazı duyguların gizli kalmasından insanın ifşa edilmemesinden yanayım.

Mesela dünya üzerinde herkesin aynı yüz ifadesini takındığı haller vardır gülerken, ağlarken, kızgınken ya da sinirliyken hepimiz birbirimize benzeriz ama bu duygularımızı saklamaya çalışıyorsak ancak beden dili eğitimi almış biri tarafından anlaşılırız. Testosteron hormonu insanlarda beden dilini saklamak için gerekli bir hormon ama maalesef sadece erkeklerde bulunuyor bu da kadınların duygularını gizleyememesinin en büyük nedeni olarak açıklanıyor. Geçen yaz Bursa travestilerinden bir arkadaşımla seyahat etmek için bir otobüs garına gittik arkadaşım seyahat için çok heyecanlıydı ve otobüsü kaçıracağımızı yetişemeyeceğimizi düşünüyordu. Bu sırada biletlerimizi yazan biletçi bu kadar heyecanlı olmanıza gerek yok,  otobüsün kalkmasına daha on dakika var diyiverdi. Tabi bütün heyecanımız davranışlarımıza yansıdığından dışarıdan bakan birinin bunu kolayca anlaması normaldi. O dakikadan sonra daha sakin bir şekilde otobüsümüzü beklemeye başladık çünkü birilerinin bizim duygularımızı analiz etmesi hoşumuza gitmemişti.

Diyelim ki yeni birileri ile tanıştınız ve sohbet sizi sıktı, gözlerinizi sürekli kırpmaya başladığınızda ya da gözlerinizi kaçırdığınzda karşı tarafa artık senden sıkıldım imajını verirsiniz. Bunun yerine derin bir nefes alın ve duygularınızı kontrol etmeye çalışın. Ses tonunuzu düşürün ve dinlediklerinizi başınızla onaylayıp, içten görünmeye çalışın. Unutmayın beden dilinize hükmetmek ve renk vermemek sizin elinizde tabi gerçekten bu sohbeti bitirip oradan ayrılmak istiyorsanız istediğiniz gibi davranmakta serbestsiniz. Gelişen teknoloji sayesinde karşı tarafa ne anlatmak istiyorsanız o şekle bürünmek sizin elinizde beden dilinizi doğru kullanarak pek çok avantaj sağlayabilir ve bu sayede rakiplerinizi her konuda geride bırakabilirsiniz. Saygılarımla.

 

Her derde deva sarımsak

1(88)(1)

Sarımsak içine konulduğu her yemeğe lezzet veren harika bir bitkidir. Aynı zamanda içerisindeki alisin maddesi sayesinde doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsağın kokusu da olmasa suyla bile tüketmek isterim. Sarımsak ortalama otuz tane sülfür bileşeni, enzimler ve amino asitler ayrıca A,B ve C vitaminlerini içinde barındıran tek bitkidir.

Sarımsak bağışıklık sistemini güçlendirir bunu sağlarken içinde bulunan probiyotiklerden faydalanır. İnsan bedeninin mikroplara ve virüslere karşı savunmasını güçlendirdiği için düzenli tüketilmesi gerekir. Şimdilerde piyasada bolca bulunan Çin sarımsağı yerine doğal Kastamonu sarımsağı tercih edilmelidir. İşin açıkcası ben daha sağlam olsun diye sarımsağı bizzat Kastamonu Taşköprü’den getirtiyorum. Sağ olsun Kastamonu travestilerinden Berrin, her yıl hasat sonrası bana özel olarak gönderiyor. Galiba sağlığımı onun gönderdiği bu sarımsağa borçluyum.

Sarımsak aynı zamanda sindirim sisteminin düzgün çalışmasını da sağlar. Böbrekler üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Kolestrolü yüksek olan kişilerin de sarımsakla kötü huylu kolestrolden kurtulması mümkündür. Yüksek tansiyon hastaları her gün düzenli bir şekilde sarımsak tüketirlerse tansiyon ilacı kullanmak zorunda kalmazlar.Tansiyonu düştüğünde tuzlu ayran içen, yükseldiğinde ise sarımsağı olduğu gibi yutan  İstanbul travestilerinden Sanat, sarımsak kullanmadan sebze yemeği pişirmez.

Damar sertliği, kanser, kan şekerinin dengelenmesi gibi pek çok rahatsızlığın ilacı olan sarımsağın eczanelerde hapı da satılmaktadır. Sarımsak kokusundan rahatsız olduğu için yiyemeyen kişiler sarımsak hapını rahatlıkla kullanabilirler. Yalnız gastrit hastaları sarımsak kullanırken dikkat etmeliler özellikle gece geç saatlerde tüketmekten kaçınmalılar. Yoksa çift yastıkla yatsalar bile mide yanmasının önüne geçemezler.

Kışın kirli hava ve toksinler de sağlığımızı tehdit etmektedirler bilinen en iyi toksin atıcının da sarımsak olduğunu söyleyebilirim. Sigara içenlerin vücudunda biriken nikotinin atılmasında da sarımsaktan faydalanabilirsiniz. Dediğim gibi tansiyonunuz altının altına düşmemişse ve mide rahatsızlığın yoksa her gün mutlaka iki diş sarımsak tüketin. Sarımsağı çiğ olarak yemeyi sevmeyenler ise turşu ya da sarımsakla yapılan ekmekleri tercih etsinler inanın sarımsak yediğinizin farkına bile varmıyorsunuz.

Uzun ve sağlıklı bir yaşam için bol vitamin, bol hareketi şart koşan uzmanlar genç kalmak için en çok sarımsak yenilmesini öneriyor. Özellikle iki diş sarımsağı mutlaka çiğneyerek tüketin tabi mide rahatsızlığınız yoksa sağlıkla kalın, hoşcakalın.

Aşk ve iştah

pastalar_1301

Aşk hemen hemen hepimiz için bir itici güç konumunda, iştahımızda yaşadığımız sorun aşkla doğrudan ilgili.

Aşkımız umutsuz ise çoğumuzun iştahı yok olur yemek yemeyi unutur, karasevdalı gibi dolanırız. Aşkımız karşılık buluyorsa bu sefer de mutluluktan yemek yemek aklımıza gelmez. Kısaca söylemek gerekirse aşk hayatımız iştahımız ile doğrudan bir ilişki halinde ve bu döngü sonunda ya iğne ipliğe dönüyoruz ya da çok fazla kilo alıp, obez oluyoruz.

Bir dergide okuduğu yazıyı kesip bana getiren travesti Aşkın, yepyeni bir diyet keşfettiğini söylediğinde önce ona inanmadım ama makaleyi okuyunca neden olmasın denemekten bir zarar gelmez dedim. Şimdi sizlere aşk ve iştah arasındaki en ilginç diyet yöntemini anlatacağım.

Mesela yağlı, tuzlu bol kalorili gıdaları eski sevgiliniz olarak, bedeninize fayda sağlayan besinleri ise sizi çok seven ve sizin de deli gibi aşık olduğunuz yeni sevgiliniz olarak görmeye başlayın.  Eski sevgili zaten adı üzerinde sizi mutsuz ettiği için ayrıldığınız ve artık görmeye bile tahammül edemediğiniz kişi, siz de onu hayatınızdan çıkararak rahat bir nefes aldınız. İşte şimdi de yapmanız gereken eski sevgiliyi evinizden ve hayatınızdan uzaklaştırmak. Nasıl eski sevgilinin üzerine bir bardak su içmişseniz bu zararlı besinlerin üzerine de bir bardak su için ve onları unutun.

Kalbinizin dostu olan yeni sevgiliniz ise sizi şişmanlatmayacak ve sağlıklı besinlerden oluşuyor. Ona sıkıca sarılın ve onu asla bırakmayın. Zeytinyağlı hafifi yemeklere ve size eski sevgilinizi hatırlatan kepekli ekmeğe hoş geldin deyin. Bakın şimdiden mutlu bir beraberliğin adımlarını attınız bile.

Yeni sevgilinizle beraber akşamları bol bol ay çekirdeği çıtlatın. Yoğurtun içine muz doğrayın ve tatlı niyetine götürün. Bunları yapmak mutluluk hormonunu artıracağından yeni sevgiliniz de sizi hiç üzmeyecektir. Stresle mücadele etmek için yapmanız gereken ise B vitaminine ağırlık vermek. Zaten yeni sevgiliniz de bu vitaminlerin hepsi sizin için mevcut durumda,erkekler kuru bakliyata bayılır kaynatın bir kuru fasulye yemeği ve yanına Brüksel lahanası salatası pilav olmadan kuru yemenin tadına varın. Yeşil yapraklı besinler üstelik tatlı ihtiyacınızı da karşılayacaktır.

Bu diyeti bana getirdiği günden beri travesti Aşkın’a dua ediyorum eve aldığım bu yeni sevgili sayesinde kendimi her zaman olduğumdan daha iyi hissediyorum ve aşk sen nelere kadirmişsin diyorum.

 

Eşcinsel evlilikleri protesto için intihar etti

Eşcinsel evlilikleri protesto için intihar ettiAşırı sağ ideolojiden gelen ve aynı zamanda deneme yazılarıyla ünlü 78 yaşındaki tarihçinin, ünlü katedralde, tabancayı ağzına doğrultarak intihar ettiği belirtildi. Ünlü tarihçi Venner’in intihar ettiği yerde kendi el yazısıyla yazılmış bir mektup bulunduğu ifade edilirken, yetkililer, geride bırakılan mesajın içeriği hakkında bilgi vermedi.Çok sayıda kitabı bulunan Fransız tarihçinin, kendi internet sitesinde, hayatına son vereceğini ima eden bir mesaj yayınladığı, Fransa’da travesti, eşcinsellerin evliliği ve evlat edinmesine olanak sağlayan yasayı protesto etmek için halkı pazar günü düzenlenecek gösteriye çağırdığı kaydedildi.

En Guzel Travestiler

Yeni travestiler sitemizin en gozde travesti siteleri modellerini olusturmaktadir. Sitemiz uzerinden secimini yapmis yeni travestilere ulasmak mumkundur. Zevklerinize yeni bir deger yeni modeller ve guzeller ile karsiniza cikmaktan gurur duyariz. Sizler icin sectigimiz bu guzel modellerimiz ile en iyi sekilde sohbet edebilirsiniz. Istanbul travesti numaralarina ve bursa istanbul travestileri numaralarina ulasabileceginiz web sitemizde izmir ve antalya olmak uzere bir cok sehirde hizmet vermekteyiz. Siz kullanicilarimiza en ideal zevkleri tattirmak icin araci oluyoruz lutfen sitemizi en yakin arkadaslariniza ulastiriniz. Olusturdugumuz bu web sitesinde en guvenlikli sekilde hizmetimizi surduruyoruz. Virus veya her hangi bir trojen olmaksizin sitemiz uzerinden istediginiz gibi hizmet alabilirsiniz ve sizler icin tam guvenlikli sekilde ekip arkadaslarimiz surekli calismaktadilar. Sagladigimiz hizmetten yararlandiginiza dair bizlere tesekkur maili atmayi unutmayin.

Nasil Travesti Bulunur ?

travesti siteleri bulmak tabikide tehlikeli olabiliyor bazen, eglenmeye ciktiginizda taksim veya her hangi bir semtte bircok tehlikelere maruz kalabilirsiniz ve gasba bile ugrayabilirsiniz aslinda, peki bu gibi tehlikelere maruz kalmadan nasil travesti bulabilirsiniz bunu ogrenmenin tek yolu tabikide web sitemizdir. Cunku biz web sitemizde sizler icin en kaliteli travestileri secip bulmaktayiz. Web sitemiz uzerinden travesti ve izmir travesti numaralari ‘na ulasmaniz mumkundur ve bu travesti modelleri sizler icin sectigimiz kaliteli travestiler ve saygida asla kusur etmeyecek travestilerdir… Siz kullanicilarimizin zevklerini her goz onunde bulundurmaktan onur duyuyoruz.

travestiler bulmak tamamen kisinin hangi yontemi kullanacagina baglidir eger sokaklara cikip eglence mekanlarinin onunde veya icinde cadde koselerinde bu isleri yapmaya calisiyorsaniz siz buyuk bir tehlikedesiniz. O yuzden bir an once evinize bir bilgisayar alip web sitemizi surekli kontrol ediniz. Sitemizdeki tum modellerimizle lutfen seviyeli konusmalar yapiniz cunku bu yolda rastladiginiz travestilere benzemezler vip travestilerimiz her an her zaman olgun ve seviyeli beylere hizmet vermektedir.

En Guzel Travestiler

Insan nefsi her zaman guzelini ariyor degil mi ? En guzel travestiler sitemizin ilanlar bolumunde sizlere hos geceler yasatmak icin bekliyorlar. Sitemizin kalite standartlarina gore en guzel travesti modellerini sitemizde bulmaniz icin hergun yogunlukla surekli olarak calismaktayiz. Sizlere hizmeti bir idol edinmis olarak siz kullanicilarimiza en iyi hizmeti vermek icin 7/24 calisiyoruz. Sitemizde; aktif travestiler, samsunlu travestiler, ameliyatli travestiler, pasif istanbul travestileri sizlere en iyi geceleri yasatmak icin hazir beklemektedirler. Sizde bu muhtesem gizli arayislari arzuluyorsaniz mutlaka sitemizdeki modellerden size en uygun olani secmeli ve hayatiniza yeni renkler katmalisiniz. Modellerimiz ozenle secilmis olup, hijyen kurallarina en cok uyan ve temizlige onem veren kaliteli insanlardan olusuyor sizlerde bu kurallari goz ardi etmezseniz mutlu geceler gecirebileceginiz, eglenceli dolu bir gun yasayabilirsiniz.

Büyükçekmece’de eroin baskını

İran’dan getirilen 151 kilo 300 gram eroini, tırla yurt dışına götürmek isterken yakalanan 7 kişi tutuklandı.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İran’dan getirilen eroini yurt dışına götürmek isteyen Cemal Ö’nün kullandığı tırı Büyükçekmece’de durdurdu. Tırın şoför mahallinin tavanında saklanmış 101 kilo 700 gram eroin ele geçiren narkotik ekipleri, Cemal Ö’yü gözaltına aldı.

Büyükçekmece’deki ikinci operasyonda ise Hadımköy’de tır garajında bulunan ve yurt dışına eroin sevkıyatında kullanılacağı belirlenen tırda arama yapıldı. Narkotik detektör köpeklerinin de katıldığı operasyonda, tırın dorsesindeki gizli bölmelere saklanmış 49 kilo 600 gram eroin bulundu.

1 Nisan’da tüm hastanelerde!

1 Nisan'da tüm hastanelerde!

Hastaları avuç içinden tanıyacak sistem, 1 Nisan’dan itibaren tüm özel ve üniversite hastanelerinde uygulanmaya başlanacakSağlık karnelerinin kaldırılarak Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) sisteminden kimlik numarası üzerinden onay alınmaya başlanmasının ardından usulsüzlüklerin tespit edilmeye başlanması üzerine ”Avuç İçi Kimlik Doğrulama Sistemi”ne geçilmesi kararlaştırılmıştı.

Geçen yılın Temmuz ayında ilk kez Konya’da, 1 Aralık’tan itibaren de 20 ilde uygulanmaya başlanan ”Avuç İçi Kimlik Doğrulama Sistemi” ile özel ve üniversite hastanelerine başvuranlar, daha önce SGK sistemine kaydedilen avuç içi damar görüntüsünden tanınacak.

Sistem, başvuru noktalarına yerleştirilecek cihazlar yardımıyla avuç içinden kimliği sorgulanacak hastaya onay vermediği takdirde, tedavi gideri SGK tarafından karşılanmayacak.

Eşcinsel Gençlerin Ailelerini İşleyen Filme Türkiye’de Büyük İlgi

VOA News : Türkiye’de gösterime giren yeni bir belgesel, eşcinsel bireyleri olan aileleri farklı bir mercekten inceliyor.

amerika

“Benim Çocuğum” adlı filmin gala gecesinde sinema ağzına kadar doluydu. Film LİSTAG isimli LGBT çocukları olan ailelerin kurduğu bir destek grubunun öyküsünü anlatıyor. Grup üyelerinin, çocuklarının cinsel tercihlerini kabullenme çabalarını anlatan film, aynı zamanda toplumun önyargılarını değiştirmeyi de amaçlıyor.

Filmin yönetmeni Can Candan, filmin Travesti, GBT bireylere karşı geleneksel bakışı değiştirmeye yardımcı olmasını umuyor. Candan, filmle toplumu değiştirmek istediklerini ve bu ailelerin öykülerinin kendilerine yardımcı olabileceğini düşündüklerini söylüyor.

Radikal gazetesi filmi manşetten yayınladı.

Toplumda değişim belirtileri kısıtlı da kalsa gözlenebiliyor. İstanbul’da geçen sene binlerce kişinin katılımıyla 20. Gay Parade Day (Eşcinsel Gururu Günü) yapıldı. Geçen Haziran’da LİSTAG’ın iki kadın üyesi CHP tarafından parlamento komisyonunda konuşmaya davet edildi. Lambda isimli LGBT grubundan Metehan Özkan LİSTAG’in kuruluşuna ön ayak olmuş. Özkan ülkede önyargının ve nefret suçlarının sıklıkla görülen bir durum olduğunu ancak LİSTAG üyesi ebeveynlerin, bu önyargıların yıkılmasında çok önemli bir rolü olduğunu söylüyor:

“Buradaki gurur günlerinden birinde insanların ‘İ.nelere bak yine sokaklara dökülmüşler’ dediklerini duydum. Sonra içlerinden birisi, ‘Ben senin babanım ve senin yanındayım’ pankartını cesurca bulduğunu söyledi. Bunu tam ‘i.ne’ dedikten sonra söyledi. Bu insanlar toplumda buzları çözüyor ve doğrudan konuşamadığımız insanlarla konuşuyor. Meclis ziyaretinde milletvekillerinin elini sıktılar, onlar gibi kendilerinin de anne baba olduğunu, eşcinsel çocukları için bir şeyler yapılmasını istediler.”

Belgeselin açılışına katılan Şule Ceylan TBMM’yi ziyaret eden LİSTAG heyetinin üyesi. Ceylan Türkiye’deki doğru yönde bir değişim yaşandığı görüşünde. Meclis’te kendilerine çok ilgi gösterildiğini söyleyen Ceylan çocuklarının uzaydan gelmediği, onların da herkes gibi aileleri olduğunun farkına varıldığını söylüyor.

Tıka basa dolan sinemada film olumlu eleştiri aldı. İzleyicilerden biri filmin siyasi değil bir aile filmi olduğunu söylüyor. Bir izleyici olarak bu ailelerin, çocuklarına olan sevgisi onu çok etkilemiş ve bunu çok kahramanca buluyor.

Türkiye’nin birçok bölgesinde vizyona giren film, komşu Ermenistan’da ve Filistin’in Ramallah kentinde de gösterilmiş. Yönetmenin ve ailelerinin umudu, engellerin yalnızca Türkiye’de değil, tüm bölgede aşılması.

Aksaray’da ilk kez!

Aksaray'da ilk kez!

Karasal iklimin hakim olduğu Aksaray’da sebze yetiştiriciliğinde bir ilk yaşandı. Bir Akdeniz bitkisi olan karnabahar Aksaray’da sera ortamında yetiştirildi ve hasadı gerçekleştirildi.

Aksaray’ın Laleli Mahallesi’ndeki serasına Ekim ayında karnabahar eken üretici Hüseyin Ulu, hiçbir kimyasal gübre ve ilaç kullanmadan Aksaray’ın ilk karnabaharını yetiştirdi.

Verimden memnun olan Hüseyin Ulu, yetişen karnabaharları işletmesinde müşterilerle buluşturmaya başladığını kaydetti. Serada yaz döneminde salatalık ve domates yetiştirdiğini, kış döneminde ise seranın boş kaldığını anlatan Hüseyin Ulu, “Yaptığımız araştırmaların ardından kış dönemini karnabahar ve brokoli ile geçirmeyi uygun gördük. Bu topraktaki ürünün değişmesi açısından da önemliydi. Ekim ayında karnabahar fidelerini diktik ve aradan yaklaşık 3 ay gibi bir zaman geçti. Karnabaharlar büyük oranda yetişti. Ürün veriminden son derece memnunuz” dedi.

Karnabaharın bir Akdeniz sebzesi olduğunu, Aksaray’da ekiminin bugüne kadar denenmediğini anlatan Hüseyin Ulu, “Deneme amaçlı karnabahar ektik, başarılı netice aldık. Bu Aksaray’da bir ilktir. Ürünümüzde hiçbir gübre, kimyasal ilaç kullanılmadı” dedi.

Ailesi ile birlikte karnabaharları hasat eden Hüseyin Ulu, önümüzdeki yıllarda daha fazla karnabahar yetiştireceğini de söyledi. Kasalara yüklenen karnabaharlar müşteriyle buluşturulmak üzere işletmeye götürüldü. Öte yandan, bir diğer serada ise brokoliler büyüyor. Ancak brokoliler Ocak Ayının ortasına doğru hasat edilecek.

‘Anne sütü gibi’ demeyin

'Anne sütü gibi' demeyin

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ”anne sütü” uyarılarının ardından bebek maması üreten firmalara daha sıkı denetim geliyor.

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Başkanı Saim Kerman, HİPP Dış Ticaret Ltd. Şti, Ülker Bisküvi Sanayi AŞ, Mamsel İlaç San. Ve Tic. AŞ, Pfizer İlaçları Ltd. Şti, Kaprikorn Gıda İthalat İhracaat ve Dış Ticaret Ltd. Şti ve Numil Gıda Ürünler San. ve Tic. A.Ş.’ye ”Etik Olmayan Tanıtım” konulu birer yazı gönderdi.

Sağlık Bakanlığı’nın mama üreticilerine gönderdiği yazıda, reklamlarda anne sütünü çağrıştıran ifadelere yer vermemeleri aksi halde cezai işlem uygulanacağı bildirildi